• Aktualizacja danych

    Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
  • Podziękowania za udział w akcji zbierania żołędzi.


    W ubiegłym tygodniu Szkolne Koło Wolontariatu zakończyło zbiórkę żołędzi dla zwierząt z Warszawskiego ZOO. Dzięki dużemu zaangażowaniu uczniów zebraliśmy prawie 100 kg. Żołędzie zostały już przekazane pracownikom ZOO. Bardzo dziękujemy wszystkim, którzy wsparli   zbiórkę.

    Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu.

  • Zbiórka żołędzi dla Warszawskiego Ogrodu Zoologicznego

    Szkolne Koło Wolontariatu przyłącza się do akcji zbierania żołędzi dla zwierząt z Warszawskiego ZOO.W dniach 23.09.2020r. – 02. 10.2020r. na terenie placówki prowadzona jest zbiórka żołędzi, które są pokarmem i smaczną przekąską dla większości zwierząt zamieszkujących Warszawski Ogród Zoologiczny. Opiekunowie zwierząt proszą aby zwracać uwagę na stan i jakość przekazywanych żołędzi. Powinny być suche, zdrowe i bez owadów. Spleśniałe czy zgniłe nasiona - mogłyby zaszkodzić zwierzętom i zepsuć resztę zbiorów!Żołędzie przynosimy do opiekunów wolontariuszy: P. Moniki Piśkorskiej i P. Anety Knaś lub wychowawców.Zebrane żołędzie przekazane zostaną pracownikom warszawskiego ogrodu zoologicznego.

    Z góry dziękujemy za wsparcie prowadzonej przez nas akcji.

    Wolontariusze i opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

  • Rekrutacja do klasy I

    Zgłoszenia do klas pierwszych szkół podstawowych na rok szkolny 2020/2021 dla dzieci
    z obwodu szkoły

    Szanowni Rodzice,

    W roku szkolnym 2020/2021 edukację w szkole podstawowej zobowiązane są rozpocząć dzieci urodzone w 2013 roku. Na wniosek rodziców naukę w szkole podstawowej mogą rozpocząć dzieci urodzone w roku 2014, jeżeli dziecko korzysta obecnie z edukacji przedszkolnej lub posiada opinię o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej, wydaną przez poradnię psychologiczno-pedagogiczną.

    ZAPISY DZIECI W OBRĘBIE OBWODU SZKOLNEGO

    Dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły podstawowej, przyjmowane są do klas pierwszych z urzędu, na zgłoszenie rodzica. Dzieci te są przyjmowane bez przeprowadzenia postępowania rekrutacyjnego.

    Prosimy rodziców o kontakt ze szkołą w Państwa obwodzie szkolnym, aby wypełnić zgłoszenie.

    Druk zgłoszenia dostępny jest na stronach internetowych szkół.

    Dane kontaktowe do szkół znajdą Państwo na końcu niniejszego komunikatu.

    Informujemy, że wypełnione zgłoszenie do szkoły podstawowej, do której dziecko przynależy zgodnie z obwodem szkoły ze względów organizacyjny powinno zostać złożone w terminie do 10 kwietnia 2020 r.

    Rodzice nie muszą teraz osobiście przynosić zgłoszenia/wniosku do szkoły podstawowej. Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców związane sytuacją epidemiologiczną, zgłoszenia można doraźnie przesyłać drogą mailową do placówki także w formie skanu lub zdjęcia dokumentu. Po ustaniu zagrożenia będzie możliwe uzupełnienie dokumentacji w postaci papierowej.

    OBWODY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

    Poniższy link odsyła do strony, na której możecie Państwo zobaczyć, w obwodzie której szkoły zamieszkuje Państwa dziecko:

    https://www.google.com/maps/d/viewer?ll=52.426806800146686%2C21.140694095792355&z=12&mid=1buQ4uEdpdr2mSbmKyrMbHa4oJYDGVilD

    Obwody szkół na rok szkolny 2020/2021 określone są uchwałą Rady Miejskiej w Radzyminie:

    Uchwała nr 259/XIX/2020 Rady Miejskiej w Radzyminie z dnia 27.01.2020 w sprawie ustalenia planu sieci publicznych szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Radzymin oraz określenia granic ich obwodów.

    KONTAKT DO SZKÓŁ W SPRAWIE DALSZYCH SZCZEGÓŁOWYCH I INFORMACJI

    Nazwa placówki

    Adres

    Numer telefonu/

    adres e-mail

    Adres strony internetowej

    Szkoła Podstawowa

    nr 1 im. ppłka pilota Mariana Pisarka w Radzyminie

    ul. 11 listopada 2
    05-250 Radzymin

    22 786 72 79

    22 786 50 31

     

    sp1radzymin@radzymin.pl

     

    https://www.sp1radzymin.radzymin.pl/

    Szkoła Podstawowa

    nr 2 im. Michaliny Chełmońskiej-
    -Szczepankowskiej w Słupnie

    ul. Szkolna 3
    05-250 Słupno

    22 428 28 63

     

    sp2slupno@radzymin.pl

    http://www.sp2slupno.samorzad.pl/

    Szkoła Podstawowa 
    im. Prymasa Tysiąclecia 
    w Nadmie

    ul. Szkolna 7
    05-270 Nadma

    22 781 33 93

     

    spnadma@radzymin.pl

    http://spnadma.radzymin.pl/

    Zespół Szkolno-Przedszkolny

    im. Janiny Januszewskiej 
    w Ciemnem

    ul. Wołomińska 208
    05-250 Ciemne

    22 763 07 80

     

    spciemne@radzymin.pl

    https://www.spciemne.radzymin.pl/

    Szkoła Podstawowa

    nr 2 im. księżnej Eleonory Czartoryskiej 
    w Radzyminie

    ul. M. Konopnickiej 24
    05-250 Radzymin

    22 786 50 30

     

    sp2radzymin@radzymin.pl

    http://sp2radzymin.radzymin.pl/

    Szkoła Podstawowa

    nr 1 im. Marii Konopnickiej 

    w Słupnie

    al. Jana Pawła II 14
    05-250 Słupno

    22 786 50 10

     

    sp1slupno@radzymin.pl

    http://www.gslupno.radzymin.pl/

    Szkoła Podstawowa

    im. Armii Krajowej w Starych Załubicach

    ul. Mazowiecka 40
    05-255 Stare Załubice

    22 761 71 22

     

    spzalubice@radzymin.pl

    https://www.spzalubice.radzymin.pl/

     


    DOKUMENTY

     

    ZS_Ciemne_zgloszenie_kl_I.pdfZS_Ciemne_wniosek-zgloszenie_kl_I_szesciolatek.pdf

  • WAŻNE!!

  • Informacja o zamknięciu szkół i innych placówek w gminie Radzymin - zapobiegawczo przeciw rozprzestrzenianiu się koronawirusa

     

    Zgodnie z dzisiejszym zarządzeniem Prezesa Rady Ministrów wszystkie publiczne i niepubliczne: szkoły, przedszkola i żłobki, będą zamknięte w okresie od 12 do 25 marca br., przy czym w dniach 12-13 marca będzie zapewniona opieka interwencyjna dla dzieci. W kolejnych dniach placówki będą całkowicie zamknięte. Gmina podjęła też decyzję o zamknięciu na ten okres instytucji kultury i sportu. Prosimy o śledzenie na bieżąco informacje nt. rozwoju sytuacji.

    Jednocześnie informujemy, że na terenie gminy Radzymin nie odnotowano przypadków zachorowań na COVID-19 ani kwarantanny. Przedsięwzięte środki mają charakter prewencyjny.

    Jest to okres profilaktyki przeciw rozprzestrzeniającej się epidemii. Prosimy, aby pozostawać w domach i powstrzymywać się od spotkań w miejscach publicznych. Celem zamknięcia szkół i innych placówek jest IZOLACJA w sytuacji, gdy potencjalne kontakty międzyludzkie mogą skutkować zarażeniem.

    Sytuacja w szkołach i przedszkolach

    Od jutra, tj. 12.03.2020, szkoły i przedszkola nie prowadzą zajęć dydaktycznych. W dniach 12 i 13 marca ma miejsce wyłącznie opieka interwencyjna, nie będą zapewnione posiłki - prosimy aby przyprowadzać dzieci tylko w wyjątkowych sytuacjach.

    Zgodnie z wytycznymi Premiera RP w dn. 16-25 marca br. placówki edukacyjne będą całkowicie zamknięte, pozostanie w nich jedynie personel administracyjny niezbędny do pracy w tym okresie. Zamknięte będą także przyszkolne boiska, place zabaw itp., a także obiekt przy Wołomińskiej 3 (stadion RKS Mazur) i boisko w Starych Załubicach.

    Odwołane zostają również dowozy zbiorowe dzieci do szkół w gminie Radzymin oraz do szkół specjalnych w Wołominie i Warszawie w dniach 12-25 marca br.

    Dla wybranych grup uczniów, np. dla ósmoklasistów, szkoły mogą organizować we własnym zakresie formy nauki zdalnej. Decyzje na ten temat podejmą dyrektorzy szkół i nauczyciele poszczególnych klas, jak również poinformują oni uczniów i rodziców o formie kontaktu. Prosimy rodziców, aby na bieżąco sprawdzać komunikaty: w dzienniku elektronicznym - Librusie, aplikacji 4parents oraz stronach internetowych placówek lub profilach społecznościowych - szkolnym Facebooku.

    Wydłużenie składania papierowych wniosków na rekrutację do przedszkoli, zapisy do klas pierwszych

    W związku z trwającą rekrutacją do przedszkoli, termin składania wniosków w wersji papierowej o przyjęcie dziecka do przedszkola zostaje wydłużony o tydzień, tj. do 1 kwietnia 2020 r. Termin składania wniosków elektronicznych przez platformę https://radzymin.rekrutacje.edu.pl/ pozostaje bez zmian - do 25.03.2020 do godz. 12:00. Prosimy w miarę możliwości o składanie wniosków w formie elektronicznej oraz ograniczenie przychodzenia w tym celu do placówek.

    Rodziców przyszłych pierwszoklasistów prosimy, aby poczekać z zapisywaniem dzieci do szkół do czasu otwarcia placówek i ich powrotu do normalnego funkcjonowania.

    Zamknięcie placówek kulturalnych, odwołanie zajęć sportowych

    Oprócz placówek edukacyjnych gmina Radzymin zamyka również w okresie 12-25 marca br. działalność instytucji kultury i sportu – odwołane zostają zajęcia i wydarzenia w ROKiS (hala sportowa ROKiS, hale sportowe przy SP1 i SP2 w Radzyminie oraz stadion piłkarski przy ul. Wołomińskiej 3), w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin (w tym Miejska Sala Koncertowa), w filii Biblioteki w Załubicach i Domku Ogrodnika.

    ROKiS odwołuje planowany na 22.03.2020 r. IV Bieg Młodzika oraz wszystkie regularne zajęcia sportowe. Mecze II ligi piłki ręcznej kobiet i mężczyzn zostaną przeprowadzone bez udziału publiczności, zgodnie z zaleceniami ZPRwP. Przebieg innych rozgrywek sportowych będzie dostosowany do zaleceń odpowiednich związków sportowych.

    W okresie zapobiegania koronawirusowi nie będzie możliwości wynajęcia gminnych obiektów sportowych – szkoły, ROKiS i boiska będą zamknięte.

    Nie odbędą się planowane w Miejskiej Sali Koncertowej przedstawienia i koncerty, odwołane są wszystkie zajęcia plastyczne, edukacyjne i artystyczne. Zamknięta będzie również wypożyczalnia książek w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Radzymin i w filii w Załubicach oraz Galeria Piwniczka w Domku Ogrodnika.

    Uprzejmie prosimy, aby śledzić informacje na gminnej stronie www, na stronach szkół i pozostałych instytucji, gdyż sytuacja może dynamicznie się zmieniać.

    Aby zapoznać się z podstawowym zasadami postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia koronawirusem, prosimy zapoznać się z komunikatem z dn. 10.03.2020 oraz z informacjami na www.gov.pl/koronawirus lub www.nfz.gov.pl.https://www.radzymin.pl/asp/pl_start.asp…

  • Lekcja edukacyjna w NIK

    28 lutego br. uczniowie klasy 8 wzięli udział w lekcji, której tematem była historia i zadania Najwyższej Izby Kontroli w funkcjonowaniu państwa. Warsztaty prowadziła pani Jolanta Kruszewska – główny specjalista w Biurze Organizacyjnym NIK. W ramach lekcji odbyła się wycieczka po gmachu NIK, oglądanie prezentacji multimedialnej oraz konkurs wiedzy. Dowiedzieliśmy się, że NIK to organ niezależny, który kontroluje państwo i jest strażnikiem pieniędzy publicznych. Od 1919 roku ocenia funkcjonowanie państwa. Warsztaty odbyły się w dużej Sali Konferencyjnej im. Lecha Kaczyńskiego.

    Miła atmosfera stworzona przez prowadzącą lekcję panią Jolantę Kruszewską i innych pracowników, przekazane nam wiadomości, sprawiły, że dwie godziny spędzone w NIK były interesującą lekcją wiedzy o społeczeństwie.

  • Z uwagi na wymianę okien,w dniach 17.02.2020 r.-20.02.2020 r. sekretariat czynny w godz. 8.00-13.00

  • Konkurs multimedialno – historyczny

    Uczeń klasy 8, Kacper Mirończyk, członek Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej, zajął 2 miejsce  w Gminnym  Konkursie Multimedialno – Historycznym, zorganizowanym przez Szkołę Podstawową  im. Armii Krajowej w Starych Załubicach. Konkurs dotyczył życia i działalności wybranego bohatera Armii Krajowej. Gratulacje!

  • Świąteczna zbiórka na rzecz wychowanków Domu Dziecka w Równem

    W świątecznej zbiórce pieniędzy na rzecz Wychowanków Domu Dziecka w Równem prowadzonej w szkole w okresie przedświątecznym zebrano 310,22 ZŁ, 0,48 EUR, 0,10 HRK. Naszą zbiórkę wsparli także rodzice  i wychowankowie Przedszkola Zaczarowany Zamek w Czarnej gdzie zebrano 652,00 zł.

    Pieniądze zostaną przekazane na konto Domu Dziecka w Równem i wykorzystane na potrzeby wychowanków.

    Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom.

    Dzięki współpracy Szkolnego Koła Wolontariatu z Kinem Ciemna City Bemowo udało się także zorganizować darmowe bilety do kina i wejście na kręgielnię dla wszystkich wychowanków Domu Dziecka.

    Jeszcze raz dziękujemy wszystkim wspierającym nasza zbiórkę i liczymy na zaangażowanie w kolejnych naszych działaniach.

     Opiekunowie Szkolnego Koła Wolontariatu

  • NASZE SUKCESY

           

        

    Wyróżnienie w gminnym projekcie „Między nami. Szukamy śladów naszej historii”

    Uczniowie klasy 8: Justyna Giera, Kacper Mirończyk, Julia Kuszmierek, członkowie Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej, uzyskali wyróżnienie w gminnym projekcie pt. „Między nami. Szukamy śladów naszej historii” zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Radzymin. Projekt dotyczył Bitwy Warszawskiej z 1920 roku. Gratulacje!

    2 miejsce w konkursie recytatorskim

    Uczennica klasy 6B Patrycja Dybcio  zajęła 2  miejsce w kategorii klas 5-6 w Gminnym Konkursie Recytatorskim Poezji Michaliny Chełmońskiej-Szczepankowskiej organizowanym corocznie od 2013 roku przez Szkołę Podstawową nr 2 w Słupnie. Dziękujemy za udział pozostałym uczestnikom, a Patrycji gratulujemy.

  • Polacy Kresowym Rodakom

  • 11 LISTOPADA - NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

    11 listopada wyzwala w nas patriotyczne nastroje. Z radością obchodzimy kolejne rocznice odzyskania wolności po 123 latach niewoli.

    W ramach obchodów 101 rocznicy Święta Niepodległości w naszej szkole odbył się Wieczór Patriotyczny. Z tej okazji spotkali się rodzice, nauczyciele i uczniowie. Uroczystość swoją obecnością uświetnili goście reprezentujący władze samorządowe, dyrektorzy szkół oraz przedstawiciele MKH im. Armii Krajowej.

    Okolicznościową akademię przygotowali uczniowie pod kierunkiem pani Grażyny Wardak – Dymek. Uczniowie opowiedzieli o walce naszych przodków o odzyskanie wolności.  Młodzi aktorzy przywołali obrazy z przeszłości naszego kraju. Recytowali wzruszające wiersze, które podkreślały miłość do Ojczyzny, śpiewali pieśni. Na koniec zapalili symboliczny znicz, oddając w ten sposób hołd naszym Rodakom, którzy zginęli za Ojczyznę.

    Był to uroczysty wieczór poezji i pieśni, który był naszym wkładem w upamiętnienie ważnego dla Polski wydarzenia. Ten wyjątkowy moment pozwolił także na integrację społeczności szkolnej. Spotkanie dostarczyło wrażeń oraz podkreśliło tożsamość narodową młodszych i starszych Polaków. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i zapraszamy za rok.

     

     

     

  • PAMIĘTAMY!

    "Dla tych, którzy odeszli"

    Danuta Gellnerowa

    Dla tych, którzy odeszli w nieznany świat,

    płomień na wietrze

    kołysze wiatr.

    Dla nich tyle kwiatów

    pod cmentarnym murem

    i niebo jesienne

    u góry.

    Pierwsze dni listopada upływają nam w atmosferze zadumy i refleksji. Obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki. Większość z nas odwiedza groby bliskich. Przychodzimy  na cmentarz, aby ozdobić groby kwiatami, zapalić znicze i pomodlić się w intencji zmarłych. To  dowód naszej miłości, przyjaźni i dobrych wspomnień. Odwiedzamy groby najbliższych, zadumani, zamyśleni, jakby czas nagle spowolniał, stał się bliższy naszemu sercu w tym nieustannym biegu codzienności.

    31 października  członkowie Międzyszkolnego Klubu Historycznego: Justyna  Giera, Julia Kuszmierek  i Kacper Mirończyk udali się na Cmentarz Poległych w Radzyminie, aby zapalić znicze na mogiłach żołnierskich oraz patronki szkoły.

    W tym wyjątkowym dniu zadumy i pamięci o naszych bliskich nie możemy zapomnieć o poległych za Ojczyznę. 

  • Profilaktyczne badanie stomatologiczne

    Profilaktyczne badanie stomatologiczne

    Szanowni Państwo, uprzejmie informuję, że 6 listopada w naszej szkole będą przeprowadzone wśród uczniów profilaktyczne badania stomatologiczne.

    Opieka stomatologiczna, o której mowa w art. 6 ust. 2  ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 roku
    0w sprawie opieki zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019 roku, poz. 1078) oraz rozporządzeniu Ministra Zdrowia z dnia 6 listopada 2013 r. w sprawie świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego (Dz. U. z 2019 r. poz.1199), będzie udzielana uczniom do ukończenia 19. roku życia (a w przypadku uczniów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego - do ukończenia szkoły ponadpodstawowej), z wyłączeniem świadczeń ortodoncji.
    Zgodnie z Art. 7 ust2. ww. ustawy profilaktyczna opieka stomatologiczna jest świadczona  w przypadku braku sprzeciwu rodziców.
    W załączniku przesyłam deklarację. Proszę aby dzieci przyniosły jutro do szkoły wypełnioną. Dzieci, które nie będą miały wypełnionej deklaracji, nie będą brały udziału w badaniu profilaktycznym.

    Oswiadczenie_Dentobus_Profilaktyka_v4.pdf

  • Wycieczka do Łodzi

    W dniu 24 października, uczniowie klas 5a, 5b, 6a, 6b wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Łodzi. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy spacerem po ulicy Piotrkowskiej, jednej z najdłuższych ulic handlowych Europy. Poznawaliśmy szczegóły historii przemysłowej Łodzi. Podziwialiśmy zespoły pofabryczne rodzin Poznańskich i Scheiblerów. Odwiedziliśmy Księży Młyn - osiedle oraz fabrykę przypominającą obecnie ogromne zamczysko. Mieliśmy okazję zobaczyć jedno z największych centrów handlowych w Europie - Manufakturę. Obowiązkowo odwiedziliśmy Łódzką Filmówkę - jedną z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce i Europie. Po całodziennym, intensywnym zwiedzaniu czekał nan nas obiad w Manufakturze. 

  • Wyjazd klas VII-VIII do kina

    2 października uczniowie klas VII-VIII udali się do kina, by obejrzeć film pt. „Legiony”. Utwór przedstawia losy żołnierzy Legionów Polskich, którzy walczyli o niepodległą ojczyznę. To opowieść o przyjaźni, marzeniach, uczuciu i dorastaniu w trudnych czasach młodych ludzi, którzy: „W czasach zapomnienia pamiętali. W czasach nienawiści kochali. W czasach niewoli walczyli”.

    Obok postaci fikcyjnych, których historie wzorowano na życiorysach prawdziwych legionistów, w filmie pojawiają się bohaterowie znani z kart historii. Wśród nich: Józef Piłsudski.

    Piękne krajobrazy, sceny batalistyczne z efektami specjalnymi oraz muzyka robią wrażenie, a film uczy patriotyzmu i historii Polski.

  • Konkurs językowo - plastyczny

    Listen and draw dla klas 1-3

    Konkurs językowo - plastyczny

    CELE KONKURSU:

    - wzbogacenie słownictwa o piosenki w języku angielskim;

    - popularyzacja i pogłębienie wiedzy dotyczącej realiów językowych krajów anglojęzycznych;

    - poszerzanie umiejętności językowych dzieci i młodzieży;

    - doskonalenie umiejętności prezentacji wybranych treści językowych przy pomocy różnorodnych form plastycznych;

    - wykazanie się kreatywnością i twórczym podejściem do tematu;

    - inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej;

    - rozwijanie umiejętności korzystania z zasobów internetowych do wzbogacania wiedzy językowej;

    - promowanie szlachetnego współzawodnictwa;

    - umacnianie wiary we własne siły;

    - wykrywanie talentów językowych i plastycznych wśród młodzieży.

    ZASADY:

    1.Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły podstawowej

    klas 1-3.

    2. Uczestnicy przygotowują indywidualnie pracę plastyczną, w technice dowolnej, ilustrujące wybraną przez samego uczestnika piosenkę anglojęzyczną;

    3. Wybór techniki plastycznej należy do uczestników: kredka, pastele, ołówek, akwarela, filc, grafika komputerowa itp.

    4. Format pracy minimum A4 .

    5. W ocenie będzie brana pod uwagę trafność przedstawienia treści piosenki, oryginalność, pomysłowość oraz walory estetyczne prac.

    6. Każdy uczeń może dostarczyć maksymalnie jedną pracę.

    7. Prace muszą być opisane ( imię i nazwisko, klasa, tytuł i treść piosenki po angielsku).

    8. Termin oddania prac upływa 18.10.2019r.

    9. Prace dostarczamy do nauczycieli języka angielskiego pani Ilony Pogorzelskiej-Mrożek i pani Katarzyny Piaseckiej.

    10. Prace oceniać będzie jury składające się z nauczycieli języka angielskiego oraz języka niemieckiego.

    11. Ocenie podlegać będą: pomysłowość, walory artystyczne, SAMODZIELNOŚĆ, poprawność językowa. Prace niesamodzielne będą dyskwalifikowane.

    12. Zwycięzcy oraz uczestnicy zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi oraz ocenami z  języka angielskiego.

    13. Udział w konkursie jest jednoczesną akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację prac oraz nazwisk.

  • Konkurs językowo - plastyczny

     

    „NIE TAKI IDIOM STRASZNY JAK GO MALUJĄ”

    KONKURS JĘZYKOWO - PLASTYCZNY

    CELE KONKURSU:

    - wzbogacenie słownictwa o idiomy i przysłowia w języku angielskim;

    - popularyzacja i pogłębienie wiedzy dotyczącej realiów językowych krajów anglojęzycznych;

    - poszerzanie umiejętności językowych dzieci i młodzieży;

    - doskonalenie umiejętności prezentacji wybranych treści językowych przy pomocy różnorodnych form plastycznych;

    - wykazanie się kreatywnością i twórczym podejściem do tematu;

    - inspirowanie uczniów do pracy samokształceniowej;

    - rozwijanie umiejętności korzystania z zasobów internetowych do wzbogacania wiedzy językowej;

    - promowanie szlachetnego współzawodnictwa;

    - umacnianie wiary we własne siły;

    - wykrywanie talentów językowych i plastycznych wśród młodzieży.

    ZASADY:

    1.Konkurs skierowany jest do wszystkich uczniów szkoły podstawowej

    klas 4-8.

    2. Uczestnicy przygotowują indywidualnie pracę plastyczną, w technice dowolnej, ilustrujące wybrane idiomy angielskie (jego dosłowne tłumaczenie/ nie znaczenie) oraz napisanie samego idiomu.

    3. Wybór techniki plastycznej należy do uczestników: kredka, pastele, ołówek, akwarela, filc, grafika komputerowa itp.

    4. Format pracy minimum A4 .

    5. W ocenie będzie brana pod uwagę trafność przedstawienia idiomu, oryginalność, pomysłowość oraz walory estetyczne prac.

    6. Każdy uczeń może dostarczyć maksymalnie jedną pracę.

    7. Prace muszą być opisane ( imię i nazwisko, klasa, idiom).

    8. Termin oddania prac upływa 18.10.2019r.

    9. Prace dostarczamy do nauczycieli języka angielskiego pani Ilony Pogorzelskiej-Mrożek i  pani Katarzyny Piaseckiej.

    10. Prace oceniać będzie jury składające się z nauczycieli języka angielskiego oraz języka niemieckiego.

    11. Ocenie podlegać będą: pomysłowość, walory artystyczne, SAMODZIELNOŚĆ, poprawność językowa. Prace niesamodzielne będą dyskwalifikowane.

    12. Zwycięzcy oraz uczestnicy zostaną nagrodzeni nagrodami rzeczowymi oraz ocenami z  języka angielskiego.

    13. Udział w konkursie jest jednoczesną akceptacją regulaminu oraz zgodą na publikację prac oraz nazwisk.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem
    Ciemne, ul. Wołomińska 208
    05-250 Radzymin
  • (022) 763-07-80 szkoła
    784-357-921 przedszkole

    Fax: 22 763 07 80