MENU

Data

Czwartek 17.01.2019
 • Jadłospis 7.01-11.01

 • Archipelag Skarbów

  Archipelag Skarbów

  5, 6, i 7 grudnia br. realizowany był program profilaktyki ukierunkowany na ograniczenie zachowań ryzykownych „Archipelag Skarbów”. Prowadzącymi program byli trenerzy z Instytutu Profilaktyki Zintegrowanej.

  Pierwszego dnia odbyło się spotkanie rodziców uczniów klas 7 i 8 oraz nauczycieli z realizatorami programu.

  Drugiego i trzeciego dnia odbywały się zajęcia dla uczniów klas 7 i 8.

  Wraz ze społecznością naszej szkoły w realizacji programu uczestniczyli także nauczyciele, uczniowie klas 7 i 8 oraz ich rodzice ze Szkoły Podstawowej im. Prymasa Tysiąclecia w Nadmie.

  Zajęcia w ramach programu realizowane były w formie mitingu w dużej grupie. Program jest rekomendowany w systemie rekomendacji  - II poziom jakości „Dobra praktyka”. Środki na realizację przedsięwzięcia pochodziły z Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowy w Radzyminie.

  Monika Piśkorska

 • Wspólne ubieranie choinki

  Wspólne ubieranie choinki
 • Dyskoteka Andrzejkowa

  29.11.2018

  29 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się Zabawa Andrzejkowa, w której udział wzięli uczniowie klas 4-8. Bawili się przy piosenkach, które mogli sami sobie wybrać po wcześniejszym zgłoszeniu się do dj-a (ucznia kl.8 Mateusza Sobańskiego). Następnie udali się na poczęstunek przygotowany przez rodziców, gdzie nie zabrakło słodkości pod każdą postacią. Na koniec każda z klas zaprezentowała swój własny taniec. Myślę, że ten wieczór pozostanie na długo w pamięci uczniów i jeszcze w liczniejszym gronie spotkamy się za rok.

                                                               Beata Dąbrowska 

  Zapraszamy do galerii zdjęc:-)

  http://ciemne-radzymin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=268

 • Owocowe szaszłyki

  28.11.2018

   

  28 listopada uczniowie kl. III brali udział w kolejnych zajęciach kulinarnych realizujących projekt „Małe gotowanie- smacznie, zdrowo, kolorowo”. Tym razem skoncentrowali się na owocach. Owoce dostarczają witamin, składników mineralnych, błonnika pokarmowego i przeciwutleniaczy. Powinny więc znaleźć się
  w naszym jadłospisie każdego dnia.
  Dzięki przygotowanym produktom i pomysłowości dzieci powstały apetyczne szaszłyki.

  Pomysł ten można wykorzystać przygotowując np. przyjęcie dla przyjaciół. Będzie pięknie, smacznie i zdrowo.

  http://ciemne-radzymin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=267

 • Paczka dla polskiego kombatanta na Kresach – podziękowanie

  Zakończyła się kolejna edycja akcji „Paczka dla kombatanta”, która polegała na zbieraniu produktów żywnościowych, które zostaną przewiezione i przekazane kombatantom na Białorusi, byłym, żołnierzom Armii Krajowej. Akcja została zorganizowana wspólnie z młodzieżą z Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej. Nasza prośba spotkała się z państwa odzewem. Serdecznie dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 • ŚLADAMI NIEPODLEGŁEJ

  27 listopada uczniowie naszej szkoły zrzeszeni w Międzyszkolnym Klubie Historycznym im. Armii Krajowej uczestniczyli w wycieczce Śladami  Niepodległej. Uczniowie zwiedzili  Jatki, Pomnik Żołnierzy Wyklętych, złożyli kwiaty pod Mauzoleum i Kwaterze Żołnierzy AK w Ostrowi Mazowieckiej.

  W Łochowie obejrzeli park oraz pałac. Zapalili znicze pod pomnikami Jana Ignacego Paderewskiego i Hieronima Piotrowskiego „Jury”.

  Wyjazd pozwolił uczniom wspólnie kultywować pamięć o bohaterach Polskiego Państwa Podziemnego, którzy walczyli o wolną Polskę podczas II wojny światowej, a także przyczynił się do integracji uczniów - członków Międzyszkolnego Klubu Historycznego im. Armii Krajowej.

  Kultywowanie pamięci o tych czasach jest ważne dla naszej tożsamości narodowej, a jednocześnie jest realizacją zadań statutowych. „Musimy i Chcemy Pamiętać” to hasło wpisane w działalność Klubu.

  ŚLADAMI NIEPODLEGŁEJ - Obrazek 1

 •  

  23 listopada 2018 r. w naszej szkole odbył się Wieczór Patriotyczny pod hasłem "Niepodległa, Niepokorna" z okazji 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Polskę.  

  Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą poprowadzoną przez ks. Łukasza Tarasiuka. W dalszej części mogliśmy zobaczyć uczniów naszej szkoły w przepięknej akademii przygotowanej pod opieką Pani Moniki Kowalik. Uczniowie inscenizacją, wierszem i piosenką poprowadzili przybyłych gości przez smutne lata zaborów aż do dnia 11 XI 1918 roku. Inscenizacja przypomniała, jak trudna była droga Polaków do odzyskania niepodległości i jak wielu ofiar wymagała.

  Podczas wieczoru wręczone zostały nagrody, w postaci dyplomów i upominków, laureatom konkursów: Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Niepodległa, Niepokorna"- przygotowanego przez P.Jadwigę Zalewską- oraz szkolnego konkursu  "Jesienny wieniec"- przygotowanego przez P.Anetę Sakowską- , zorganizowanych przez naszą szkołę z okazji Święta Niepodległości. Konkursy objęte zostały Honorowym Patronatem Burmistrza Radzymina.

  W dalszej części przedszkolaki oraz uczniowie zaprezentowali wiersze oraz piosenki patriotyczne, które mogliśmy wspólnie zaśpiewać.

  Bardzo cieszy nas fakt, że z okazji Święta Niepodległości spotkali się przedstawiciele różnych pokoleń funkcjonujących w naszej małej ojczyźnie. W wieczornicy wzięli udział uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy naszej szkoły. Swą obecnością zaszczycili nas również zaproszeni goście: P.Krzysztof Dobrzyniecki- wiceburmistrz Radzymina, P.Izabela Paciorek- wiceprzowdnicząca Rady Miasta Radzymina, P.Monika Sztuka-Brzezińska - Radna Radzymina, P.Elżbieta Wołynko- Radna Radzymina, P.Marzena Chwastek- Sołtys wsi Stary Janków, P.Włodzimierz Stanisławski - Sołtys wsi Nowy Janków, P.Krzysztof Czuba-Dyrektor CUW, P.Anna Grzegorek -członek zarządu Towarzystwa Przyjaciół Radzymina  P, P.Wieśława Świeczak- Dyrektor Szkoły Podstawowej w Nadmie, Barbara Moczulska- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Słupnie, P.Małgorzata Sieradzka - Dyrektor Przedszkola nr 1 w Radzyminie, P.Władysław Kolatorski- Prezes Międzyszkolnego Klubu Historycznego im.Armii Krajowej Ziemi Radzymińskiej, Szkolna oraz Przedszkolna Rada Rodziców.  Dziękujemy wszystkim za przybycie. Piątkowy wieczór na długo pozostanie w naszej pamięci jako pełen wzruszeń.

  Za organizację tego wieczoru serdecznie dziękuję: P.Monice Sztuce-Brzezińskiej, P.Marzenie Chwastek, P.Karolinie Kasce, Szkolnej Radzie Rodziców. Przede wszystkim dziękuję nauczycielom za piękną dekorację oraz wspaniałe przygotowanie uczniów. 

   

  Zapraszamy do galerii zdjęć :-)

  https://ciemne-radzymin.edupage.org/album/?#gallery/266

 • Program profilaktyczny "Archipelag Skarbów"

  W dniach 6 i 7 grudnia 2018r. uczniowie klas 7 i 8 będą uczestniczyli w programie profilaktycznym Archipelag Skarbów realizowanym przez trenerów  Zespołu Profilaktyki Zintegrowanej. Tego dnia nie będą odbywały się lekcje w tych klasach. Zajęcia w ramach programu będą trwały od godz. 900 do 1300. Obecność uczniów jest obowiązkowa.

  5 grudnia 2018r. o godz. 1800 zapraszamy rodziców uczniów klasy 7 i 8 na zebranie podczas którego odbędzie się spotkanie z realizatorami programu.

 • Śladami Legend Warszawskich

  19.10.2018

  19 października 2018 r. uczniowie klas 1-3 wybrali się na wycieczkę do Warszawy. Spacerem przez Starówkę zapoznali się z baśniami i legendami Stolicy. Poznali historię Zamku Królewskiego oraz zwiedzali komnaty królewskie.

  Zapraszamy do galerii. 

  https://ciemne-radzymin.edupage.org/album/?

 • Najważniejsze jest śniadanie

  15 listopada 2018 r. w całej szkole pachniało świeżymi owocami, jajkami oraz pyszną szynka. A to wszystko za sprawą klasy III. Uczniowie wraz z wychowawcą przygotowywali uśmiechnięte kanapki. Przekąski wyglądały jak dzieła sztuki, a w dodatku były baardzo smaczne. Oceńcie sami :-)

  https://ciemne-radzymin.edupage.org/album/?

 • Noc w szkole

  Noc w szkole

  I Noc Kinowa w Szkole

  Noc z 9 na 10 listopada z pewnością na długo pozostanie w pamieci naszych uczniów. Wszyscy punktualnie stawili się w szkole.Każdy uczestnik przyniósł ze sobą materace, karimaty, kołdry lub śpiwory. Na poczatku Pani Dyrektor przypomniała uczniom zasady obowiązujące podczas Nocy w Szkole. Pani Dominika Klimek natomiast zapoznałą wszystkich z harmonogramem wydarzenia. Dalej była już tylko świtna zabawa. Uczniowie klas 1-3, podzieleni na grupy, grali w gry planszowe oraz poznawali zabawy z wykorzystaniem tablicy multimedialnej. Uczniowie klas 4-8 również mogli pograć w rózne gry planszowe, natomist Pan Piotr Orkiszewski i  Pan Marcin Ligęza przygotwali zabawy sportowe. Ok. 21.30 odbyła się wspólna dyskoteka a po niej przyjechała pizza. Najdzeni oraz przebrani w piżamy uczniowie przygotowali posłania do snu a na ekranach pojawiły się  filmy. Oprócz pizzy każdy uczeń otrzymał paczkę popcornu oraz napój. Rano wszyscy wzięli udział we wspólnej rozgrzewce. Po posprzątaniu sal,, wszyscy udali sie do domów.

  Dziękujemy naszym nauczycielom : p. Dominice Klimek, p. Anecie Sakowskiej, p.Jadwidze Zalewskiej, p.Katarzynie Tymczyszyn, p.Piotrowi Orkiszewszkiemu oraz p.Marcinowi Ligęzie za zorganizaowanie i opiekę podczas wydarzenia. 

  Zapraszamy do galerii zdjęć :-) https://ciemne-radzymin.edupage.org/album/?eqa=cGhvdG89YWxidW0mYWxicz1hbGJ1bQ%3D%3D

 • Ballada o tej co nie zginęła, czyli młodzież z gminy Radzymin w hołdzie Biało-Czerwonej

  Popołudniowa niedziela 11 listopada 2018 roku była pełna wrażeń i wzruszeń. W tym czasie sala sportowa ROKiS w Radzyminie wypełniła się po brzegi. Z okazji 100. rocznicy odzyskania przez naszą Ojczyznę wolności po 123 latach zaborów, młodzież z Międzyszkolnego Klubu Historycznego Ziemi Radzymińskiej im. Armii Krajowej przedstawiła  społeczności  widowisko słowno - muzyczne pt. Ballada o tej, co nie zginęła. Program artystyczny obejmował treści historyczne i poezję. Młodzi artyści zaprezentowali losy naszej ojczyzny począwszy od zaborów, a skończywszy na roku 1918. Krok po kroku ukazali drogę Polaków do odzyskania niepodległości.  Pokazali, że w naszym narodzie tkwi ogromna siła charakteru i wola walki. Przypomnieli też jaką rolę w walce o niepodległość odegrali mieszkańcy Radzymina.

  Uczniowie wspaniale odtworzyli swoje role. Scenografia, stroje i rekwizyty przeniosły nas w czasy  Rejtana, Kościuszki, Mickiewicza. Spektakl ukazał gorące pragnienie wolności naszych przodków i ukochanie Ojczyzny.  Pokazał, iż właśnie te wartości stały się drogowskazami na czas niewoli dla wszystkich tych, którzy mimo ucisku, prześladowania wroga podejmowali walkę z ciemiężcami z wiarą, że Polska  będzie wolnym państwem.

  Całość urozmaiciły znane, ciekawe i wpadające w ucho  pieśni i piosenki patriotyczne, tańce: polonez, mazurek, współczesne oraz filmy, przygotowane przez młodzież, stanowiące tło do prezentowanych scenek historycznych.

  Naszą szkołę reprezentował Czarek Polak, który pełnił rolę narratora oraz przedstawił sugestywną interpretację „Reduty Ordona” Adama Mickiewicza.

  Końcowe  brawa świadczyły o tym, że program  się podobał i poruszył serca widzów.

   Monika Kowalik

  Ballada o tej co nie zginęła, czyli młodzież z gminy Radzymin w hołdzie Biało-Czerwonej - Obrazek 1

 • Wyjazd kl. 8 i 7 na spektakl do Radzymina

  7 listopada klasy 8 i 7 obejrzały spektakl pt. „Ziuk” wystawiony przez grupę teatralną "Maskarada". „Maskarada” to zespół młodych ludzi, którzy przygotowują przedstawienia teatralne pod okiem aktorki Małgorzaty Puzio.

  "Ziuk” to historia młodości Józefa Piłsudskiego. Przedstawienie pokazuje pierwsze miłosne rozterki w życiu młodego Marszałka, a także okres zsyłki na Syberię i kolejne lata życia. Bohater nie jest przedstawiony jak Marszałek, Naczelnik czy Komendant, bo z tej strony jest powszechnie znany, ale jak młody mężczyzna, którym targają najróżniejsze emocje i wątpliwości. W sztuce znalazło się miejsce na wzruszenie, powagę i dowcip. Był żart, piosenka i plotka, czyli wszystko, co niesie ze sobą życie tak wybitnej postaci, jaką był Marszałek , a niekonwencjonalna formuła teatru w teatrze, z całą pewnością zainteresowała młodych odbiorców.

  Dodatkowym walorem przedstawienia był fakt, że główną rolę znakomicie odegrał uczeń naszej szkoły - Czarek Polak. Gratulacje dla reżysera i młodych wykonawców!

   

                                                                                                                        Monika Kowalik

 • 31.10.2018 r. Piraci i Piratki opanowali Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ciemnem

  Pierwszaki i uczniowie klas starszych stworzyli widowisko w scenerii przemiany od pirata do dobrego ucznia i człowieka. Piraci pod wodzą starszych kolegów udowadniali, że chca dołaczyć do Załogi naszej szkoły.
  Ślubowaniem i pasowaniem na ucznia przez Panią Dyrektor, zakończył się etap bycia „piratem” i „piratką” a rozpoczął się pierwszy etap bycia uczniem i związana z tym szkolna przygoda.

  Zapraszamy do galerii zdjęc :-)

  http://ciemne-radzymin.edupage.org/photos/?photo=album&gallery=262

   

 • Angielska Bajkowa Tytułomania

  Dzień Postaci z Bajek w naszej szkole to również dodatkowa lekcja języka angielskiego. W dniu dzisiejszym w ramach Angielskiej Bajkowej Tytułomanii uczniowie klas starszych (klasy 5a, 5b, 6 oraz 7) mieli okazję uczestniczyć w quizie odgadując i poznając angielskie tytuły różnych klasycznych bajek, co czasami okazywało się nie lada wyzwaniem😊 Dodatkowo uczennice klasy 5a przygotowały zabawę dla uczniów klas młodszych angażując swoich kolegów w językowe łamigłówki i rozdając słodkie nagrody.

  Rozstrzygnięcie quizu wkrótce!

 • Dzień Postaci z Bajek

  05.11.2018

  W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się Dzień Postaci z Bajek. Każdy uczeń mógł przebrać się za ulubioną postać z animowanego świata. Zabawie ulegli również nasi nauczyciele oraz Pani Dyrektor. Każdy przebrany uczeń otrzymał słodką niespodziankę od Fiony. Na zajęciach muzyki uczniowie rozpoznawali piosenki z bajek, a klasa 4b przyogotowała przedstawienie pt."Kopciuszek- wersja wspołczesna". Przedszkolaki zaś przeniosły się w świat bajek i baśni. Dzieci pomagały Kopciuszkowi oddzielić groch od fasoli. Były zagadki, zabawy muzyczne. To był naprawdę udany dzień. 

  Zapraszamy do fotoleracji :-)

  Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 1Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 2Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 3Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 4Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 5Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 6Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 7Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 8Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 9Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 10Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 11Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 12Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 13Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 14Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 15Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 16Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 17Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 18Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 19Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 20Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 21Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 22Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 23Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 24Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 25Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 26Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 27Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 28Dzień Postaci z Bajek - Obrazek 29

 • KONKURS

  KONKURS
 • Konkurs plastyczny "Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję"

  Konkurs plastyczny "Zwycięstwo przyjdzie przez Maryję"

Aktualności

Kontakt

 • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem
  Ciemne, ul. Wołomińska 208
  05-250 Radzymin
 • (022) 763-07-80 szkoła
  784-357-921 przedszkole

  Fax: 22 763 07 80