Informacje Płatności za przedszkole Dowóz RODO

SZANOWNI RODZICE!

Zgodnie z postanowieniami ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO), Zespół Szkolno-Przedszkolny ma obowiązek przekazać rodzicom uczniów informację dotyczącą zasad i celów przetwarzania danych osobowych. Naszym celem jest zapewnienie Państwa o tym, że dane Państwa dzieci przetwarzane w sposób bezpieczny i zgodny z wymogami prawa. W związku z powyższym informujemy, że Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem przetwarza dane osobowe uczniów (w tym dane osobowe ich rodziców lub opiekunów) zarówno w związku z realizacją przepisów prawa, tj. Ustawy z dnia 14 grudnia 2016 r. - Prawo oświatowe (Dz.U. z 2017 r. poz. 59 ze zm.), jak i na podstawie zgód na przetwarzanie danych osobowych, do celów związanych z promocją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

Administratorem danych osobowych uczniów jest Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem z siedzibą: ul. Wołomińska 208, 05-250 Ciemne.

Pełna treść informacji o celach i zakresach przetwarzania danych osobowych uczniów i ich rodziców lub opiekunów prawnych, o prawach osób, których dane dotyczą, w tym także o prawie do wniesienia skargi, zostaje zamieszczona na stronie internetowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego oraz będzie rozpowszechniana wśród rodziców i opiekunów. Posiadają Państwo prawo dostępu do właściwych danych, ich sprostowania, a w przypadku przetwarzania danych na podstawie zgody, do ich usunięcia.

Informujemy, że Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem przetwarza wizerunki uczniów (w tym ich rodziców i opiekunów prawnych) do celów:

• funkcjonowania systemu monitoringu wizyjnego realizowanego na podstawie przepisów prawa,
    w celu zapewnienia bezpieczeństwa uczniom oraz ich rodzicom

oraz

• związanych z promocją Zespołu Szkolno-Przedszkolnego - na podstawie zgód na przetwarzanie
    danych osobowych.

Administratorem danych osobowych (wizerunków) przetwarzanych w powyższych celach jest Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem z siedzibą: ul. Wołomińska 208, 05-250 Ciemne
Za przetwarzanie wizerunków w powyższych zakresach odpowiedzialność ponosi Zespół Szkolno-Przedszkolny. Jednocześnie pragniemy poinformować, że zgodnie z obowiązującym prawem, Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem NIE PONOSI odpowiedzialności za przetwarzanie i rozpowszechnianie przez rodziców danych osobowych, w tym również wizerunków uczniów lub innych rodziców (np. wykonywanie zdjęć, filmów na szkolnych uroczystościach, a następnie zamieszczanie ich w Internecie). Prosimy pamiętać, że rozpowszechnianie danych osobowych innej osoby (w tym ucznia) wymaga uzyskania zezwolenia osoby, której dane są rozpowszechniane lub zezwolenia rodzica / opiekuna prawnego ucznia. Namawiamy wszystkich do poszanowania wzajemnych praw.

INFORMACJE DOTYCZĄCE PRZETWARZANIA DANYCH OSOBOWYCH UCZNIÓW

ZESPOŁU SZKOLNO-PRZEDSZKOLNEGO IM. JANINY JANUSZEWSKIEJ W CIEMNEM