Informacje Przedszkola Grupy przedszkolne Zerówki Konkursy Przedszkola Plan Zajęć Płatności za Przedszkole Tekstowa podstrona

Grupy przedszkolne

Wychowawcy - grupa 3,4,5-latki  - SKRZATY

p. Anna Mostowska                                                            p.Marta Kozicka

Wyprawka dla dzieci przedszkolnych ( 4-5 latków)

1. Kapcie – podpisane na podeszwie.

2. Worek podpisany- z majteczkami, rajstopami, spodenki, bluzeczka na zmianę.

3. Mała poduszeczka- (jasiek), koc w poszewce- podpisane ( tylko 3 - latki).

4. Piżama- podpisana (tylko 3 - latki).

5. Przybory plastyczne będą zakupione jednakowe dla wszystkich dzieci po wniesieniu składki przez rodziców na zebraniu organizacyjnym.

Ramowy rozkład dnia

7.00 - 8.15 -  Zabawy w kącikach tematycznych według inwencji dzieci, praca indywidualna lub z zespołem dzieci o charakterze obserwacyjnym, stymulująco - kompensacyjnym i wychowawczym, działania rozwijające zainteresowania dzieci.

8.15 - 8.45 - Zabawy ruchowe lub ćwiczenia poranne organizowane i prowadzone przez  nauczyciela.

8.45 – 9.00 - Przygotowanie do śniadania - czynności higieniczno - porządkowe.

9.00 - 9.15 - Śniadanie.

9.15 - 10.45 - Zintegrowana działalność edukacyjna - realizacja podstawy programowej:

• zabawy wynikające z własnej aktywności dzieci,

• zajęcia wyzwalające aktywność dzieci w różnych sferach rozwojowych organizowane, inspirowane i prowadzone przez nauczyciela,

• zabawy dydaktyczne, badawcze, sytuacje edukacyjne sprzyjające twórczej aktywności dziecka,

• spotkania z kinem i teatrem, imprezy okolicznościowe na terenie przedszkola.

10.45 - 11.45  gry sportowe, ćwiczenia doskonalące kondycję i sprawność fizyczną dzieci, zabawy swobodne i zorganizowane w ogrodzie przedszkolnym, spacery, wycieczki.

11.45 - 12.00 - Przygotowanie do obiadu - czynności higieniczno – porządkowe.

12.00 - 12.30 – Obiad.

12.30 - 14.30 - Dzieci młodsze: poobiedni odpoczynek przy muzyce relaksacyjnej lub ulubionej bajce.

Dzieci starsze: relaksacja; działania edukacyjne i wychowawcze organizowane przez nauczyciela oraz podejmowane z inicjatywy dzieci, zabawy w kącikach zainteresowań lub w ogrodzie przedszkolnym.

14.30 - 14.45 - Przygotowanie do podwieczorku - czynności higieniczno - porządkowe.

14.45 - 15.00 - Podwieczorek

15.00 - 17.00- Kontynuacja działalności edukacyjnej, zabawy i gry dydaktyczne, praca wyrównawcza indywidualna lub w małych zespołach, zabawy dowolne według zainteresowań dzieci w sali lub w ogrodzie przedszkolnym.