MENU

Data

Sobota 20.10.2018

Przedszkole

Informacje Przedszkola

 

                                          Jadłospis tygodniowy  24.09 -28.09. 2018r.

 

 

                                      Poniedziałek 24.09.2018r.

Śniadanie                 Płatki zbożowe z mlekiem, kanapki z wędliną lub

                               jajkiem i  warzywami, herbata  z cytryną.

Obiad                      Zupa jarzynowa, makaron penne z boczkiem w sosie

                               czosnkowo-pomidorowym, kompot owocowy.

Podwieczorek          Serek owocowy, bułka, mix owoców, mięta.

 

                                            Wtorek 25.09.2018r.

Śniadanie                 Kluski otrębowe, kanapki z wędliną lub

                               twarożkiem i warzywami, rumianek.

Obiad                      Zupa żurek, kurczak pieczony, ziemniaki,

                               surówka z buraczków z papryką, kompot owocowy.

Podwieczorek          Ciasteczka, gruszki, herbata owocowa.  

 

                                           Środa 26.09.2018r.

Śniadanie                 Płatki zbożowe z mlekiem, kanapki z wędliną,

                               serem żółtym i warzywami, herbata z cytryną.

Obiad                      Zupa szczawiowa, pulpety w sosie pomidorowym,

                               ryż, surówka colesław, kompot z owoców.

Podwieczorek          Chałka z dżemem, banany, mięta.

 

                                           Czwartek 27.09.2018r.        

Śniadanie                 Owsianka, kanapki z wędliną, twarożkiem i

                               warzywami, herbata malinowa.

Obiad                      Zupa ogórkowa z mięsem, placki z jabłkami,

                               kompot owocowy.

Podwieczorek          Kanapki z wędliną i warzywami, nektarynki,

                               rumianek.

 

                                           Piątek 28.09.2018r.        

Śniadanie                Płatki zbożowe z mlekiem, kanapki z wędliną lub z

                              serem żółtym, warzywami, herbata z cytryną.

Obiad                     Zupa neapolitanka, paluszki rybne, ziemniaki,     

                              surówka z sałaty i rzodkiewki, kompot owocowy.

Podwieczorek         Babka cytrynowa, jabłka, herbata owocowa.

 

                                                                                       

                                       Smacznego

                

 


OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice w dniu 20 Grudnia(środa) jedziemy do kina Helios na film pt. "Pierwsza Gwiazdka" wyjazd jest o godz.9:20. Tego dnia prosimy o przyprowadzenie dzieci na śniadanie na godz.8:45.

Powrót z kina przewidywany jest o 12:30 na obiad.

Dziękujemy


Świąteczny dzień otwarty z rodzicami

W  dniach 13,14 Grudnia nasze przedszkole zmieniło się  na moment w pracownię plastyczną, w której działo  się wiele ciekawych rzeczy.  W miłej , świątecznej atmosferze wiele rodziców naszych przedszkolaków odkrywało swoje talenty plastyczne, a dzieci zmieniły się w prawdziwych artystów.

Dzieci przywitały swoich rodziców krótkim występem Bożonarodzeniowym oraz kolędami po czym wszyscy chętnie zabrali się do pracy. Zadaniem było zrobienie choinkę lub bombkę każde dziecko mogło zdecydować, które z tych rzeczy chciałoby wykonać. Podczas tworzenia prac rodziny wykazywały się niezwykłą pomysłowością i ciekawą inwencją twórczą. Udział w zajęciach otwartych był ciekawym doświadczeniem zarówno dla dzieci jak dla rodziców. Wykonane ozdoby będą zaprezentowane i sprzedawane na kiermaszu świątecznym.

 


OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice w dniu 12 Grudnia (wtorek) do naszego przedszkola przyjeżdża teatrzyk z przedstawieniem pt."Bałwanek Franek" tego dnia prosimy aby dzieci były przyprowadzone na godz.8:00 bo będzie wcześniej śniadanie. Prosimy również aby tego dnia dzieci był ubrane świątecznie bo przybędzie do nas Św. Mikołaj i będą wykonywane zdjęcia.


OGŁOSZENIE

Drodzy Rodzice małymi krokami zbliżają się Święta Bożego Narodzenia w naszym przedszkolu będzie organizowany dyżur 27, 28, 29 grudnia prosimy o zapisywanie dzieci u wychowawców grup do 20 grudnia.

Wyżywienie będzie wtedy gdy uzbiera się 15-dzieci.


DRODZY RODZICE

Serdecznie zapraszamy na przedstawienie Bożonarodzeniowe w wykonaniu naszych przedszkolaków. A następnie na warsztaty świąteczne, na których rodzice z dziećmi będą wykonywać ozdoby świąteczne na kiermasz.

Grupa; Słoneczka 13 Grudnia godzi.15:00

           Muchomorki 14 Grudnia godz.15:00


 Dzień Pluszowego Misia

W dniu 27 listopada obchodziliśmy dzień pluszowego Misia. Tego dnia dzieci przyniosły ze sobą pluszowe misie. Zabawa z misiem zaczęła się od porannej gimnastyki do piosenki "Jadą jadą misie". Następnie zaśpiewaliśmy dla misia Sto Lat. W tym dniu dzieci obejrzały również bajkę "Miś Uszatek". Zabawa w misiowej krainie wszystkim sprawiła ogromną radość. Miś przygotował dla wszystkich dzieci słodką niespodziankę która zabrali do domu.

Justyna Popińska


Pasowanie na przedszkolaka

W dniu 23.11.2017 odbyło się pasowanie na przedszkolaka w grupie Muchomorki. Dzieci w strojach galowych wystąpiły przed rodzicami. Po pięknym występie dzieci zostały pasowane przez Panią Dyrektor symbolicznym słówkiem.  Na zakończenie uroczystości Pani Dyrektor podarowała grupie zabawki. Wszyscy obecni na pasowaniu zostali poczęstowani kawałkiem tortu.

Anna  Mostowska 


Teatrzyk  "Pani Jesień dary niesie"

W dniu 27 Października do naszego Przedszkola przyjechał teatrzyk z przedstawieniem "Pani Jesień dary niesie". Jedną z głównych postaci był Świstak- postać przewijająca się w całym cyklu- złości się, bo ktoś hałasuje przed jego norką. Okazuje się, że to Jesień, która właśnie nadeszła i zbiera plony- warzyw i owoców. Jesień uświadamia Świstakowi potrzebę przygotowania się do nadchodzącej zimy. Świstak zbiera plony, żegna ptaki odlatujące na zimę, robi przetwory i przygotowuje swoja norkę, by bezpiecznie przetrwać zbliżającą się niesprzyjającą porę roku. W końcu zasypia. Mali widzowie poznawali nazwy jesiennych miesięcy, zjawiska związane z tą porą roku i działania, które ludzie i zwierzęta od wieków podejmują w tym czasie, by przetrwać. Przedstawienie bardzo spodobało się dzieciom i na pewno  zostanie w ich pamięci.

 


Wycieczka do "Wyspy Leonarda"

W dniu 10 Października nasze przedszkolaki wybrały się na wycieczkę do "Wysp Leonarda" do Kobyłki. Na dzieci czekało tam wiele atrakcji. "Szpital Lali i Misia” to niezwykle zaaranżowane stanowiska warsztatoweDzieci wcieliły się w postać lekarzy, gdzie udzielały pierwszej pomocy pluszakowi. Podczas warsztatów dzieci poznały mnóstwo akcesoriów medycznych takich jak strzykawki, maseczki, stetoskop – będą mogły wzajemnie wsłuchać się w rytm bijącego serca, jak również dowiedzą się  do czego służy  srebrno-złota  szeleszcząca folia, dlaczego należy dokładanie myć ręce mydłem i skąd wiadomo, że ktoś potrzebuje pomocy. Po warsztatach czekała na nich świetna zabawa. Dzieci były zachwycone salą zabaw, zjeżdżały na zjeżdżalniach, wskakiwały do baseny z piłeczkami, budowały domki z dużych klocków. Zmęczone i bardzo zadowolone przedszkolaki wróciły autobusem do przedszkola. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tej wycieczki.

Justyna Popińska


Teatrzyk "Zaklęte Granie"

W dniu 5 Października nasze przedszkolaki wybrały się do Wołomina na spektakl pt."Zaklęte Granie" wykonaniu grupy artystycznej ARTENES z Wrocławia. Spektakl przygotowany został z myślą o problemie spędzania przez dzieci zbyt długiego czasu przed komputerem. Bohaterowie tej współczesnej baśni, Tomek i Zuzia otrzymali w prezencie wymarzone tablety. Dając je, rodzice zastrzegli, iż nie należy ich używać dłużej niż pół godziny dziennie. Pewnego dnia dzieci pod nieobecność rodziców złamali zasadę i zaczynają grać bez ograniczeń. Internet i gry, choć atrakcyjne i fascynujące, nie powinny przesłaniać innych zabaw i zastępować dzieciom świadomego przeżywania najcudowniejszych lat życia. Spektakl skonstruowano tak, by przemawiał do dzieci obrazem i przykładem, a nie tylko upomnieniem słownym.

Justyna Popińska

 


KONKURS

"NAJPIĘKNIEJSZA DYNIA"

Serdecznie zapraszamy przedszkolaków wraz z rodzicami do udziału w konkursie na najciekawiej, najzabawniej ozdobioną dynię.

Cele konkursu:

1. Rozwijanie inwencji twórczej dzieci przez poszukiwanie różnorodnych rozwiązań plastycznych.

2. Umożliwienie dzieciom prezentacji własnych dokonań twórczych.

3.Rozwijanie zdolności manualnych dzieci.

Regulamin

1 Przedmiotem konkursu jest wykonanie prac przestrzennych z dyni techniką dowolną.

2. Najciekawsze prace zostaną nagrodzone.

3. Prace należy dostarczyć do przedszkola 25 Października.

4. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 26 Października.

 Organizator Justyna Popińska


Sałatka Owocowa w grupie "Słoneczek"

Sezon na pyszne owoce trwa! Nie zapominamy o tym także w przedszkolu. Każdy przedszkolak już wie, jak ważne są dla nas owoce – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też dzieci postanowiły zrobić pyszną i zdrową sałatkę owocową. Były przygotowania: umyliśmy owoce, przygotowaliśmy wszystko do krojenia. Kiedy wszystko już było gotowe, przystąpiliśmy do krojenia owoców, mieszania i … degustacji. Ach, co to była za uczta! Sałatka smakowała wyśmienicie – nie wiemy, czy dlatego, że owoce były pyszne, czy dlatego że sami ją przyrządziliśmy? Już planujemy kolejną zdrową i smaczną potrawę.

 


Wycieczka do lasu

W środę 27 Września grupa "Słoneczek" wybrała się na wycieczkę do lasu- na poszukiwanie Pani Jesieni. Głównym celem wycieczki było poszukiwanie kolorów jesieni. Pogoda była ładna, świeciło słońce. Dzieci obserwowały rosnące tam drzewa, iglaste i liściaste, takie jak: sosny, świerki, brzozy i dęby. Najbardziej interesowały nas rosnące tam grzyby. Udało nam się znaleźć klika grzybów. Po podsumowaniu notatki stwierdziliśmy, że w lesie dominują jeszcze różne odcienie barwy zielonej, ale zauważyliśmy też dużo odcieni żółtego i brązowego. Zapraszamy  do galerii zdjęć z tego pięknego spaceru. 

Justyna Popińska


KONKURSY, IMPREZY I UROCZYSTOŚCI W ROKU SZKOLNYM 2017/2018

Konkurs jesienny - październik 2017

Pasowanie na przedszkolaka - listopad 2017

Dzień Pluszowego Misia - listopad 2017

Konkurs zimowy - grudzień 2017

Mikołajki - grudzień 2017

Dzień Babci i Dziadka - styczeń 2018

Bal karnawałowy - luty 2018

Powitanie Wiosny - marzec 2018

Konkurs wiosenny - kwiecień 2018

Dzień Marchewki - maj 2018

Dzień Rodziny i Zakończenie Roku - czerwiec 2018

 

Wycieczki wg. potrzeb.

Warsztaty przyrodnicze wg. potrzeb.


WYPRAWKA DLA GRUP 3,4LATKÓW ORAZ 5LATKÓW

-RĘCZNIK MAŁY 

-SZCZOTECZKA, PASTA, KUBECZEK

- KAPCIE ( nie szcnurowane tak aby dziecko mogło zakaładć samodzielnie)

- UBRANIA NA ZMIANĘ SPAKOWANE W WOREK DO ZAWIESZENIA W SZATNI (bluzka, spodnie, majteczki, skarpety)

 

GRUPA 3,4LATKÓW

- POŚCIEL ( PODUSZKA, KOŁDERKA, JEŻELI DZIECKU ZDARZA SIĘ MOCZYĆ PRZEZ SEN -  PRZEŚCIERADŁO LUB PODKŁAD) 


 

INFORMACJA DLA RODZICÓW - PRZEDSZKOLE

w dniu 1 września 2017 r. w godz. 800- 1300 -  zajęcia adaptacyjne dla dzieci.


W dniu 4 września o godz. 1700 odbędzie się spotkanie wychowawców przedszkola i dyrektora z Rodzicami dzieci zapisanych do naszego Przedszkola.

Aktualności

Kontakt

  • Zespół Szkolno-Przedszkolny im. Janiny Januszewskiej w Ciemnem
    Ciemne, ul. Wołomińska 208
    05-250 Radzymin
  • (022) 763-07-80 szkoła
    784-357-921 przedszkole

    Fax: 22 763 07 80